دوشنبه ٨ خرداد ١٤٠٢ :: ١٥:٤٦
به نقل از رییس پارک علم و فناوری لرستان؛

طرح حامی فناور در لرستان اجرا می شود

با هدف ایجاد اشتغال پایدار برای جامعه آسیب‌پذیر خانواده های زندانیان، طرح حامی فناور در لرستان اجرا می شود

طرح حامی فناور در لرستان اجرا می شود

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری لرستان؛ در راستاي اجراي طرح حامی فناور و توسعه همکاری متقابل پارک علم و فناوری و اداره کل زندان ها، صبح امروز (دوشنبه 8 خرداد ماه) تفاهم نامه همکاری بین پارک علم و فناوری لرستان و اداره کل زندان های استان، به امضا رسید.

فرهاد نامداری رییس پارک علم و فناوری لرستان تشریح کرد: با توجه به شرایط ناپایدار اقتصادی اکثر زندانیان و جامعه آسیب پذیر خانواده های آنان و نیز جهت تأمین نیروی انسانی ماهر و بعضاً متخصص و همچنین کاهش هزینه ­های جاری شرکت­های دانش بنیان و فناور استان، پارک علم و فناوری لرستان طرح حامی فناور را به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پیشنهاد و به صورت پایلوت در استان لرستان اجرایی می کند.

وی تامین نیروی انسانی مورد نیاز واحدهای فناور از طریق جذب فارغ التحصیلان ماهر و متخصص از میان زندانیان و خانواده های آنان، افزایش تولید واحدهای فناور از طریق بکارگیری افراد ماهر و متخصص از میان زندانیان، مهارت آموزی به فارغ التحصیلان خانواده ­های زندانیان و درآمدزایی برای آنان را از اهداف و دستاوردهای این برنامه برشمرد.

عبدالمجید کشوری مدیرکل زندان های استان لرستان نیز با بیان اینکه ریشه 70 درصد جرایم زندانیان استان اقتصادی است؛ ترمیم اقتصاد را راه حل بسیاری از مشکلات جامعه عنوان کرد.

وی نگاه مجموعه پارک علم و فناوری لرستان به مقوله اشتغال زایی فناوران حوزه ذیربط اداره کل زندان ها را ارزشمند برشمرد و آمادگی خود را جهت معرفی افراد متقاضی واجد شرایط به پارک علم و فناوری و همچنین فراهم نمودن فضای کارگاهی و دیگر زمینه های مورد نیاز اجرای این طرح اعلام کرد.